Calendar

February 2015
MonTueWedThuFriSatSun
 << <Oct 2017> >>
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 

Announce

Who's Online?

Member: 0
Visitor: 1

rss Syndication

Posts sent on: 06/02/2015

06 Feb 2015 
Jedziemy do roboty zaś znienacka ktoś nie spostrzega naszego pojazdu. Tego typu kraksy występują na co dzień. Od czasu do czasu utrudniają łączność a niekiedy nie. Tymczasem jeśli nasz samochód został zniszczony lub co więcej zaznaliśmy uszczerbku na zdrowiu to można potem zdobyć odszkodowanie z ubezpieczenia sprawcy od odpowiedzialności cywilnej (OC).

Co powinieneś spełnić nadal na obszarze zajścia

Zasadnicze dla ubiegania się o rekompensaty jest owo co zrobimy na obszarze wypadku. Głównie bez względu na to czy zapadła stłuczka bądź poważny karambol, powinniśmy zawezwać służby policyjne. Przypuszczalnie wydłuży to czas ustalenie procedur ale w znaczącym stopniu ułatwi późniejsze staranie się o kompensaty za karambol od ubezpieczyciela. Nie powinniśmy też stronić od doktora z karetki o ile pozostał on przywołany na położenie wydarzenia. W wielu ewentualnościach traumy wypływające z kraksy drogowej objawiają się dopiero po kilku dniach. Toteż porzucanie przebadania przez lekarza od razu po zderzeniu może być nadzwyczaj wrogie. Bez wątpliwości te czyny nie są pożądane jeżeli uszczerbek powstał w trakcie wchodzenia bądź wysiadania z pojazdu lub w toku jego spoczynku lub zatrzymania.

Komplikacje z towarzystwem ubezpieczeniowym i odszkodowaniami z OC

Jak warunki wydarzenia nie są wyraźne, organ ubezpieczający może być mniej chętny do zakończenia odszkodowania. Od czasu oddania podania o stracie, ubezpieczający ma prawie miesiąc na spieniężenie odszkodowania z OC. W razie nieoczywistych kontekstów czas ów może się przeciągnąć do 90 dni. Za to jeżeli w kontekście wydarzenia toczy się sprawa cywilna to ten czas podobnie może stać się odroczony. Za to jeśli proces w sądzie do tej pory się nie ukończył to ubezpieczyciel ma uprawnienie do zatrzymania spieniężenia zadośćuczynienia wskutek braku winowajcy. Wskazane jest też pomnieć, że z powodu kraksy mamy okres trzech lat na staranie się o rekompensatę. Jeżeli kraksa doprowadziła poważne ubytki na zdrowiu to okres ten przedłuża się do dwudziestu lat.

Jakże widać osiąganie odszkodowania po zdarzeniu jedynie na pierwszy rzut oka zdaje się rzeczą prostą. Tak naprawdę nastręcza to podjęcia wielu działań jak i dopełnienia adekwatnych dokumentacji. To pożera multum dni oraz potrzebuje cierpliwości. Tym samym od czasu do czasu lepiej wykorzystać z wiedzy kancelarii parającej się odszkodowaniami aniżeli trwonić swój czas jak i nerwy.


Admin · 58 views · 0 comments